Matific

Typ portálu

vzdělávací systém pro 1.-6. třídu ZŠ plný her

Jazyk

česky (a další)Popis

První vzdělávací systém, který má i český překlad, obsahuje aktivity pro 1. až 6. třídu ZŠ. Česká verze je aktuálně ve vývoji, některá místa ještě překlad nemají odladěný. K obsahu lze přistoupit z mnoha platforem včetně PC programů a aplikací pro mobilní zařízení. Používání je zpoplatněné, systém lze zdarma vyzkoušet.

V hlavní nabídce portálu si lze vyzkoušet vždy několik aktivit pro 1. – 6. ročník ZŠ (rozdělení učiva do ročníků odpovídá spíše zahraničním standardům). U aktivit spuštěných z prohlížeče lze zapnout zobrazení pro žáky a pro učitele zvlášť – u učitelského zobrazení jsou popsány cíle a učivo. Lze nahlédnout také do celkového přehledu zpracovaných témat a vyzkoušet aktivity odtud (dole na stránce seznamy her), ale po několika přístupech je uživatel vyzván k registraci a vyzkoušení demo verze zdarma (na 60 dní). Účet lze založit pro učitele, rodiče nebo žáka. V učitelském účtu lze založit třídu, přidávat žáky, žákům a třídám přidělovat konkrétní aktivity, nebo je nechat projít všemi aktivitami v ročníku. Rodičovský účet umožňuje sledovat postup dítěte i zadávat úkoly k vypracování.

Žákovský přístup je realizován v ilustrovaném prostředí pohádkového světa buď ve webovém prohlížeči, nebo na mobilním zařízení v aplikaci. Na úvodní stránce si žák zvolí jednu ze tří zón – s přidělenou prací (od učitele, domácí úkol, od rodiče), pro trénink konkrétních témat nebo dobrodružný ostrov, na němž se prochází cestou pro zvolený ročník. V budoucnu zde přibyde i zóna čtvrtá – aréna pro souboje se spoluhráči. Motivací je sbírání postaviček, které hráč potká cestou, jejich medailonky se po setkání zviditelní a zapíší do deníku.

Jednotlivé aktivity jsou herního charakteru, některé obsahují manipulativní prvky. Množství aktivit pro jednotlivé ročníky je opravdu velké. Kde je to možné, úkoly jsou motivované reálnou situací. Zpracování je podařeně ilustrované a vtipné.