Mathematikus

Web adresaPopis

Cílem webové stránky mathematikus.de je propagace prostorové představivosti včetně schopností představit si prostorové procesy a objekty. Stránka vznikla jako výstup projektu (do 2021). Stánku mathematikus.de jde kromě webových prohlížečů PC používat také na zařízeních s dotykovou obrazovkou a automaticky se též přizpůsobuje velikosti obrazovky. Existuje v sedmi jazykových mutacích.

Představení si trojrozměrných objektů nebo procesů vždy vychází ze slovních popisů nebo z dvourozměrných obrázků. Animace poskytují uživateli okamžitou informativní zpětnou vazbu, tj. každý může okamžitě vidět, proč je, anebo není jím vybrané řešení správné. Animované procesy skládání usnadňují představit si jednotlivé kroky skládání ve skutečnosti

Část „Krychle, sítě krychlí a mnoho dalších úloh“ obsahuje úlohy s krychlemi, sítěmi krychlí, hrady, odvalující se kostkou, rotujícími tělesy a dalšími zajímavými objekty.

V části „Stavění a skládání objektů z papíru“ najdete pokyny ke skládání těchto objektů: miska, dvojjehlan, pravidelný pětiúhelník, větrné kolo, hvězda, krychle ze tří proužků, větrník, nafukovací krychle, magická taška, rozdělení čtverce na tři části, kelímek, rovnostranný trojúhelník, pravidelný šestiúhelník a osmiúhelník, krychle ze základních modulů, velká krychle.