Wuzzit Trouble Math Junior

Autor

BrainQuake

Platforma

mobilní zařízení (Google Play, App Store), PC webový prohlížeč

Cena

150 Kč (aplikace)

Třída/Věk

od 6 let

Tematické zaměření

rozvíjení matematického myšlení, násobkyPrincip

Wuzziti jsou pohádkové bytůstky zajaté ve vězení tajemného hradu. Úkolem každého kola hry je vysvobodit jednoho Wuzzitíka z klece sesbíráním všech klíčů. Klíče jsou umístěny na velkém ozubeném kole (s 65 zuby), kterým se pohybuje pomocí menšího kolečka s daným (menším) počtem zubů. Malým kolečkem lze na jeden tah otočit až pětkrát ve směru po nebo proti směru hodinových ručiček. Tři levely mají po 25 kolech a jsou rozlišené prostředím – první level se nachází v botanické laboratoři (Botany Lab), používá se jedno malé kolečko až do 11 zubů po směru hodinových ručiček. Druhý level je ve Vynalézárně (Invention Room), přidává se točení proti směru hodinových ručiček. Ve třetím levelu – v Laboratoři budoucích technologií (Future Tech Lab) se přidává druhé malé kolečko a je potřeba používat oba směry točení.
Před každým kolem se ukáže, kolik tahů je optimálních. Za podařené vysvobození lze získat až tři hvězdičky podle toho, kolik tahů bylo použito.


Hra je myšlenkou a prostředím jednoduchá, ale to neznamená, že není náročná na přemýšlení. Patří spíše do kategorie her logických, rozvíjejících myšlení obecně, z matematických konceptů jsou zde implicitně zapojeny násobky a pořadí aritmetických operací.


Hru lze hrát i online ve webovém prohlížeči, nevýhodou je nejisté uchování mezivýsledků pro postup ve hře.

Motivace: příběhem – vysvoboď Wuzzity z vězení, plný počet hvězdiček za optimální řešení, body