Universal Zoom

Autor

GamifyIt

Platforma

mobilní zařízení (Apple)

Cena

129 Kč

Třída/Věk

od 4. třídy po SŠ

Tematické zaměření

velikost, měření, porovnávání reálných objektůPrincip

Aplikace Universal Zoom: Vše o velikostech a vzdálenostech představuje objekty v měřítku od elektronu po pozorovatelný vesmír a vše mezi tím. Všechny objekty byly pečlivě připraveny ze skutečných fotografií ve vysokém rozlišení a originálních uměleckých děl a jsou prezentovány v reálném měřítku. Aplikace pokrývá stovky objektů od zvířat přes budovy až po planety a řadu předmětů, jako je chemie, biologie, strojírenství, geografie, astronomie a mnoho dalších. Každý objekt byl nastaven na pohyblivé měřítko ve srovnání s druhým. Způsob, jakým vysoce kvalitní grafika plynule přibližuje dopředu a dozadu, je velmi působivý.

Ovládání je intuitivní, stačí posouvat nebo vybrat cíl na navigační mapě. Ke každému objektu jsou dostupné stručné informace a odkaz na Wikipedii. V režimu porovnání lze snadno zjistit, kolikrát se jeden objekt vejde do jiného. Rozsah měřítka je od 1 yoktometru (1×10^(-24) m) do 93 miliard světelných let (8,8×10^(+26) m).

Ikona vpravo nahoře zobrazuje nabídku „Nastavení“, kde může uživatel zapnout nebo vypnout hudbu, odstranit vyprávění, změnit jazyk vyprávění, zvětšit velikost textu a co je nejdůležitější, změnit systém jednotek měření. To je ideální pro země, které používají různé systémy měření. Schopnost zvětšit velikost textu také pomáhá navigaci v objektech a umožňuje uživatelům s menšími prsty vybrat požadovaný text.

Přestože je tato aplikace vhodná pro všechna zařízení se systémem iOS, doporučujeme používat aplikaci na tabletu, abyste získali co nejlepší uživatelský zážitek. Pokud má uživatel zobrazit aplikaci na menším zařízení, doporučuje se, aby si ji zobrazil v režimu na šířku.