Thinkrolls Kings & Queens

Autor

Platforma

mobilní zařízení (Android, Apple)

Cena

jeden hrad zdarma, plná verze 159 Kč

Třída/Věk

easy puzzles 5-8 roků/hard puzzles od 8 roků

Tematické zaměření

strategické a technické myšlení, řešení problémůPrincip

Thinkrolls Kings & Queens je logická hra, ve které se procvičují schopnosti uvažování, paměti a řešení problémů. Hra získala několik ocenění v kategoriích technických vzdělávacích her.

Cílem hry je pohybovat, manipulovat a kombinovat objekty, aby se pro hráčovu postavu vyčistila cesta, aby bylo možné získat klíč a otevřít bránu do další úrovně. V hradu sídlí drak, kterého si lze naklonit tím, že dostane nasbírané poklady. Dobrodružství se odehrává uvnitř 12 krásných fantastických hradů plných překážek, hádanek a strategického rozhodování.

Thinkrolls Kings & Queens staví na postupných lekcích k posílení pozorování, kreativního myšlení, logiky, řešení problémů, prostorové představivosti a paměti.

Hráčova postava, tzv. Thinkroll (možný překlad jako Myslivka) je kulatá postavička, kterou si hráč může na začátku hry vyzdobit podle svého vkusu jako krále, královnu, rytíře, princeznu, čarodějnici, potápěče, kuře nebo třeba ninju. Thinkroll se při pohybu kutálí a v různých situacích vydává zvuky.

V hradech se vyskytují různé prvky fungující na fyzikálních a technických základech. V prvním hradě je to posun bloku po ozubeném kole. Dále třeba odraz paprsku světla, použití jednoduchých strojů, atp.

Plná verze obsahuje 115 jednoduchých hlavolamů pro děti ve věku 5–8 let a 113 náročnějších hlavolamů pro děti od 8 let, všechny jsou součástí cest po 12 různých hradech.

Výhodou hry je absence reklam a nákupů v aplikaci a také to, že neobsahuje časový tlak – hráč postupuje vlastním tempem bez rušení. Graficky je hra velmi pěkná, prostředí má působivou atmosféru, hudební a zvukové efekty jsou přiměřené povedené a milé.

Hra je určená pro podvědomý rozvoj STEM dovedností na nejnižší úrovni. Podporuje logiku a řešení problémů, zdůvodňování příčin a následků, paměť a soustředění, strategizaci a plánování dopředu, prostorovou představivost, postupnou práci v krocích, trpělivost a vytrvalost.