The Land of Venn

Autor

iMagine Machine Israel LTD

Platforma

mobilní zařízení (Apple)

Cena

79 Kč

Třída/Věk

3. – 6. třída

Tematické zaměření

základní geometrické tvary a pojmyPrincip

The Land of Venn – Geometric defense je obranná hra, úkolem hráče je chránit kouzelná jezírka šťávy před útočícími Bookkenridery, které lze porazit pomocí geometrické magie. Hráč se naučí kreslit bod, přímku, různé druhy trojúhelníků (obecný, rovnoramenný, rovnostranný) a čtyřstranné tvary (čtverec, obdélník, lichoběžník, kosočtverec). Kreslením bodů, přímek a tvarů zabrání hráči příšerám zvaným Bookkenriders vypít brčky všechen kouzelný džus v zemi Venn. Děti strategicky kreslí tvary, aby co nejúčinněji eliminovaly Bookkenriders. Jak hra postupuje, Bookkenriders se stávají náročnějšími – jsou rychlejší a je jich více, ale hráč může využívat tvarů s větší silou a také pomocná kouzla, která lze dokoupit za získané body. Postupně se zvyšuje obtížnost a hráč je tak povzbuzován k používání různých strategií k odstranění příšer. Například v prvních několika úrovních hráč ťuknutím vytvoří bod, který odpaří monstrum nebo Bookkenridera. Poté se hráč naučí, že použití dvou bodů k vytvoření přímky eliminuje několik Bookkenriderů najednou, což je efektivnější. Nakonec hráč používá pokročilejší tvary. Hráč využívá strategie odhadu, když používá mince k nákupu kouzelných efektů, která mu nejlépe pomohou vyhrát hru.

Hra zahrnuje tři zvláštní fantastické světy, které je třeba chránit, 15 různých příšer k boji, 30 úrovní k dokončení a 12 schopností, které je třeba ovládnout, včetně Bodu ohně, Přímky naděje, Lichoběžníku zkázy a mnoha dalších. Vzhled The Land of Venn je kreativní a originální, s mnoha nepředvídatelnými, pravděpodobně ručně kreslenými detaily.

Pocit naléhavosti podpořený hudbou a rychlostí nepřátelských Bookrnriders udržuje ve hře napětí, ale zároveň nepřispívá k plnému využití naučených tvarů. V zápalu hry je efektivnější používat jednodušší nepravidelné tvary než čekat na chvíli, kdy lze využít tvaru mocnějšího, který ale potřebuje koncentraci na nalezení správného uspořádání.

Hra je anglicky (vypravěč má vtipný přízvuk), ale je dá se hrát i bez porozumění jazyku. V tom případě je vhodné pojmenovat základní geometrické tvary česky.