The Land of Learnia

Autor

Web adresa

Platforma

mobilní zařízení (Android, Apple)

Cena

zdarma

Třída/Věk

1.-3. třída

Tematické zaměření

učivo 1.-3. třídyPrincip

Learnia je herní prostředí obsahující aktivity pro 1.- 3. třídu pro matematiku a pro anglický pravopis. Grafické zpracování obsahuje prvky 3D grafiky. Svět Learnia se skládá z řady ostrovů, z nichž každý má osobitý nádech. Každý ostrov obsahuje jeden ročník pravopisu nebo matematiky. První ročník matematiky je na poušti, druhý v bažině a třetí v zimní krajině. Cesta se klikatí z ostrova na ostrov a dává dětem pocit pokroku, když se učí. Tato cesta je blokována dovednostními kameny. Když děti zvládnou příklady z kamene dovedností, ten ustoupí stranou a otevře se další segment cesty. Za zvládnutí výzev kamenů dovedností lze získat bronzovou, stříbrnou nebo zlatou příčku (pohár) a spolu s tím také peníze a fialové krystaly. Počet krystalů určuje čas, na který má hráč nárok v herně (jsou zde jednoduché odpočinkové hry).  Sova jménem Waddle se připojuje k dětem na jejich cestě. Každý ostrov má zvířata, která lze zakoupit, stejně jako jídlo pro ně. Jak děti postupují, plní svět Learnia „domácími mazlíčky“, které budou chtít krmit. To pro ně vytváří motivaci.

Rozhraní Learnia je navrženo speciálně pro malé děti a tablety. Děti mohou psát čísla pomocí rozpoznávání rukopisu nebo pomocí virtuální klávesnice. V mnoha cvičeních lze kuličky / bloky / objekty přesouvat, aby manipulace usnadnily pochopení, než dojde k přesunu k větší abstrakci.

Dotazy, na které děti nejsou schopny odpovědět, se ukládají a lze je zkontrolovat rodiči nebo učiteli.

Matematické úlohy jsou různorodé. Jejich řazení neodpovídá českému rozvržení učiva, proto není vhodné hru hrát na začátku ročníku. Na druhou stranu, výhodou je, že mezi aktivitami lze volit a přeskakovat. Zadání jsou většinou slovní, u některých aktivit je potřeba překlad, u některých lze zadání „uhodnout“.