Sumaze! 2

Autor

Mathematics Education Innovation

Platforma

Mobilní zařízení (Andriod, Apple)

Cena

zdarma

Třída/Věk

od 8. třídy

Tematické zaměření

zlomky, procenta, desetinná čísla, strategické myšleníPrincip

Ve hrách Sumaze tvoří základ hry početní dovednosti a pečlivé plánování.

Hra se odehrává na mřížce. Hráči posouvají ovladatelnou destičku (modrý čtvereček) po polích mřížky jednoduchým přejetím prstem (kdekoli na obrazovce, není potřeba se destičky dotýkat). Cílem je dostat destičku na cílové pole s vlajkou. Některá pole jsou obsazena modifikátory, které upravují hodnotu čísla zobrazeného na destičce ovládané hráčem (v Sumaze! 2 to je například přičtení/odečtení, násobení, dělení vyznačeným číslem, ale také test dělitelnosti daným číslem, prvočíselnosti, součet číslic a jiné). Tyto modifikátory jsou dvojího druhu barevně odlišené – jedny lze využít pouze jednou, ostatní vícenásobně. Další objekty v mřížce ovlivňují směr pohybu a postup destičky (zamčená brána, k jejímuž průchodu je potřeba napřed sebrat klíč, zdi, polopropustné pole, skrze něž nelze jít zpět).

Pokud řešení nefunguje, lze úroveň okamžitě resetovat a zkusit to znovu. Úkoly jsou tematicky seskupené do oblastí (např. Numbers, Fractions, Percentages, Decimals, atd.), které se odemykají postupně po vyřešení předchozích.

Vzhled aplikace je jednoduchý, přesto funkční. Sumaze! 2 je určené pro pokročilé hráče. Autoři hry mají na stránkách věkovou kategorii od 14 let. Většina úloh je řešitelná pro žáky 8.-9. třídy. Někdy je vhodné si pomoct výpočtem stranou, ale většinou stačí bystrá mysl, strategické uvažování a metoda pokus-omyl.