Math with Your Friends

Autor

mathwithyourfriends

Platforma

mobilní zařízení (Android, Apple)

Cena

zdarma

Třída/Věk

od 2. stupně

Tematické zaměření

aritmetické operace, strategické myšleníPrincip

Aplikace je zahraniční verzí hry Abaku vhodná pro hraní s přáteli. Jde o početní hru typu Scrabble. Místo písmen zobrazují dlaždice čísla (0-9) a operátory (+ – * / =). Místo slov hráči vytvářejí matematické rovnice, aby získali body. Obsazení bonusových políček může zvýšit bodový zisk v jednom tahu. Cílem hry je zbavit se ve vhodný čas všech svých kamenů a zároveň mít vyšší bodový zisk než soupeř.

Hru lze hrát sám proti sobě, sám proti počítači (proti učiteli či profesorovi), proti náhodnému neznámému hráči nebo s vybraným přítelem. Pro komunikaci mezi hráči funguje chat. Hra vyžaduje připojení na internet. Výsledky se zapisují do celosvětového žebříčku.

Hrou se procvičují numerické schopnosti, ale také strategické myšlení. Zvlášť závěr hry je vhodné dobře promyslet a chápat jeho pravidla. Konec partie nastane, když ani jeden z hráčů již nemůže táhnout nebo když mají oba vyčerpané kameny. Kameny jednoho hráče jsou pevně dané po celou hru, může si je měnit, třikrát za hru se může vzdát svého tahu. Není výhodné hrát dlouhé příklady s co nejvíce vlastními kameny, pokud soupeř přidává menší počet kamenů.