Math Makers

Autor

Ululab

Platforma

mobilní zařízení (Android, Apple)

Cena

různé předplatné, trial 7 dní zdarma

Třída/Věk

1.-5. třída

Tematické zaměření

základní aritmetické operace, zlomky, řešení problémůPrincip

Math Makers má implementována matematická témata, jako je sčítání, odčítání, zlomky, násobení, dělení a další. Matematika je však ve hře pro hráče schovaná, téměř nepostřehnutelná. Hlavní dojem ze hry je zábavné řešení přirozených situací s fyzikálními prvky.

Plnou verzi aplikace pro iOS a Android lze zdarma vyzkoušet sedm dní, než budete muset zaplatit za předplatné. Testována byla zkušební verze pro učitele, která je zdarma.

Úrovně Math Makers se snadno hrají, vypadají skvěle a je fascinující sledovat, jak řetězové reakce probíhají různými objekty na obrazovce. Různé postavy v aplikaci jsou zábavné a často s sebou přináší prvek humoru.

Math Makers vede hráče grafickými pokyny. Závislost na jazyce nebo čtení je téměř nulová, je potřeba pouze umět rozeznat číslice (a i ty jsou až v pokročilejší úrovni). Vizuální zpětná vazba je přínosná a informativní. Pokud se řešení nepodaří, může hráč restartovat úroveň a zkusit to znovu. Jasný návod uvádí první úrovně, ale hádanky se rychle komplikují a není zde mnoho dalších pokynů. Nevýhodou aplikace je, že s malou nebo žádnou nápovědou nebo vysvětlením mohou být hráči snadno frustrované, když nedokážou vyřešit hádanku

Mezi fyzikálními hádankami a těmi matematickými je dobře vyladěná rovnováha. Fyzikální hádanky působí více jako hra a přidávají aplikaci na zábavní hodnotě a povzbuzují hráče, aby si procvičily své logické dovednosti a schopnost řešit problémy.

Poté, co si učitelé vytvoří účet, mohou nastavit až tři individuální hráčské profily a pro každý zvolit samostatnou věkovou úroveň. V závislosti na věku jsou žáci na začátku zařazeni do malých čísel nebo velkých čísel. V obou případech prvních několik úrovní učí hráče, jak hrát pomocí ikony ruky, která je vede. Každá úroveň obsahuje výzvu, která pomůže lamě uvolnit cestu po obrazovce. Oranžové kostky lze odstanit/zničit pomocí modrých kostek (a naopak) a studenti musí najít způsob, jak zkombinovat správný počet kostek, aby žádná nezůstala v cestě. Dělají to tak, že praskají balónky s různým počtem kostek, používají rampy, které pomáhají kostkám dostat se na správné místo, procházejí kostkami „násobícím“ strojem a dalšími triky. Jak hráči pokračují, získávají pro svou lamu nové mazlíčky a vtipné klobouky. Math Makers také obsahuje sadu hlavolamů od Slice Fractions, předchozí verzi od stejného vývojáře, která používá podobnou gamifikovanou sadu pro výuku zlomků.

V Math Makers nejsou žádné reklamy ani další nákupy v aplikaci a veškerý jeho obsah je vhodný pro malé děti. Hra neobsahuje násilí.