Math Doodles

Autor

Carstens Studios Inc.

Platforma

mobilní zařízení (Apple)

Cena

79 Kč

Třída/Věk

od 4. třídy

Tematické zaměření

aritmetické operace, číselné reprezentace, strategické uvažování, úhly, zlomky, časPrincip

Aplikace Math Doodles nabízí čtyři prostředí: Sums Stacker, Connect Sums, Unknown Square a Splat GoRound.

Prostředí Sums Stacker je vhodné pro začátečníky; hráč přetahuje objekty ze zásobníku do zásobníku, dokud se součet objektů v každém zásobníku nerovná cílovému součtu zobrazenému ve spodní části.

Prostředí Connect Sums umožňuje hráči kombinovat zobrazené objekty tak, aby se dosáhlo cílového součtu.

Prostředí Unknown Square je trochu náročnější, protože vyžaduje, aby hráč určil chybějící hodnotu objektu v mřížce na základě daných součtů řádků a sloupců.

Prostředí Splat GoRound je zatím rozpracované. Vyžaduje se, aby hráč zvolil správnou hodinu, minuty, úhel nebo zlomek, aby pohnul ručičkou plácačky a na správném místě rozplácl mouchu.

Všechna prostředí, kromě Splat GoRound, nabízejí dva režimy náročnosti, Easy (jednoduché) nebo Hard (obtížné). Splat GoRound má v tuto chvíli pouze náročnost Easy.

Režimy prostředí slouží k výběru, jak dlouho chce uživatel výzvu hrát. Solve Mode vyžaduje, aby hráč vyřešil pět sad na co nejmenší počet tahů. V nekonečném režimu uživatel hraje, dokud se nerozhodne zastavit. Race Mode je pro ty, kteří chtějí závodit s časomírou; k dispozici je více možností. Časovač je reprezentován malým listem papíru, který se pohybuje kolem vnějšího okraje obrazovky.

Reprezentaci číselných hodnot lze také měnit. K dispozici jsou standardní varianty, jako jsou kostky, prsty, římské číslice, americké mince a dolary a bankovky; stejně jako náročnější možnosti, jako je Braillovo písmo, čínské číslice a další. K dispozici je až 25 možností a klíč, který napoví.

Vizuální stránka aplikace je netradiční. Prostředí vypadají ručně ilustrována, jako by byla vyjmuta z poznámkových bloků, ubrousků a nejrůznějších materiálů.