Math Club

Autor

Platforma

mobilní zařízení (Android)

Cena

zdarma s reklamami

Třída/Věk

od 1. třídy

Tematické zaměření

početní schopnosti, rozšíření o logické a další hry a aktivityPrincip

Cílem aplikace je podpořit zlepšování početních schopností hráčů, ale také nabídnout rozšíření typických procvičovacích úloh o úlohy a hry logické, strategické a netradiční.

Část „Oral calculation“ přináší množství sad příkladů pro počítání zpaměti na čas, rozdělené jsou podle operací a obtížnosti do 41 kategorií.

Druhá část „Fast algorithm“ obsahuje sady příkladů s popisem algoritmu, který výpočet zrychlí a usnadní. Obsahuje 10 kategorií.

V části „Extension“ jsou sady příkladů typu „doplň číslo do rovnice tak, aby platila“ a „rozpoznej pravidlo posloupnosti a doplň další člen“.

Další část, „Interesting Mathematics“ obsahuje množství her založených na aritmetických nebo strukturálních pravidlech. Patří sem např. různé verze magických čtverců, filomino, 2048, Make 24, algebrogramy a mnoho dalších.

Předposlední část „Intellectual“ sestává z nejrůznějších her a aktivit (křížovky, pexesa, šifry, varianty sudoku, hanojská věž, reversi, bludiště, piškvorky, miny, zápalkové hádanky a další. Pro potřeby opakování nejrůznějšího učiva je zde aktivita „najdi ekvivalentní páry“, ve které lze zvolit procvičovaná látka (algebraické výrazy, mocniny a odmocniny, jednotky, zlomky a mnoho dalšího).

Poslední část „Tools“ obsahuje statické i interaktivní materiály a nástroje: nejrůznější pracovní listy a tabulky k vytištění, interaktivní pravítko a úhloměr, interaktivní jednotkovou kružnici, procvičování římských číslic, spirálový generátor, náčrtník, několik variant vizualizací důkazu Pythagorovy věty, pomůcky pro měření a převody jednotek, nástroj pro vizualizaci zlomků a operací s nimi, rozklady čísel, posloupnosti, číselné soustavy, Conwayova hra na život, práce s hodinami, symetrické kresby, grafy funkcí, atd.

Aplikace se tváří jako mnoho dalších procvičovacích, obsahuje však velké množství nejrůznějších aktivit a překvapení. Mezi aktivitami se dá volně přecházet, reklamy jsou decentní a umístěné po stranách obrazovky. Aktuální verze pro mobil má v některých místech chyby v zobrazení, ale výhody převažují.