Math City

Autor

EDOKI ACADEMY

Platforma

mobilní zařízení (Android, Apple)

Cena

99 Kč

Třída/Věk

1. – 3. třída

Tematické zaměření

zápis čísel v desítkové soustavě (do tisíce)Princip

Montessori Math City je hra pro výuku zápisu čísel v desítkové poziční soustavě pro malé děti. Aplikace obsahuje tři různé aktivity: Montessori zlaté korálky, číselné bloky a moje město. Předpokladem pro hru je rozumět a rozpoznávat čísla 0-9. Zlaté Montessori korálky jsou virtuální adaptace, které vypadají stejně jako výukové nástroje používané v Montessori třídách. Korálky jsou jednotlivé, seskupené do řádků po 10, 10 řádků po desítkách seskupených do 100 a 10 hromádek po 100 seskupených do 1000. Bloky čísel se zvětšují, přičemž jeden je menší než deset, který je menší než 100 atd. Děti začnou přetažením správného počtu korálků nebo bloků do každé odpovídající pozice, aby vytvořily číslo, a nakonec proces změní a vyberou správný počet na základě korálků na každém místě. Velmi dobře zpracované je dopočítávání do 1000, při kterém je podařená vizualizace procesu. Když děti dokončí aktivity, získávají nové kousky pro své město – vozidla, domy, budovy a podobně. Montessori matematické aktivity mohou kdykoli opustit a hrát ve svém městě.

Přetažením správných jednotek na každé místo se zvětší hodnota místa, a to jak pohledem, tak hmatovou manipulací. Děti dobře porozumí hodnotě místa prostřednictvím cvičení Zlatých korálků a cvičení číselných bloků. Také je motivuje přidávání dalších prvků do svého města, i když je tato odměna odvádí od vzdělávacích aktivit a žádným způsobem neposiluje obsah. Je to však zábava. K dispozici není žádná pomoc, která by navedla ke správné odpovědi, ale jsou neomezené možnosti úkol zkusit znovu. V konečném důsledku je hra odměňující, ale nemusí posílit učení tak, jak by si rodiče nebo učitelé přáli.

Zlaté korálky a číselné bloky nabízejí solidní digitální verze Montessori klasik. Na každém zařízení je k dispozici více uživatelských účtů. Nevýhodu je, že učení není součástí hry při budování města.