Jump Numbers

Autor

Artgig Studio

Platforma

Mobilní zařízení (Apple)

Cena

79 Kč

Třída/Věk

předškolní až 4. třída

Tematické zaměření

sčítání, násobkyPrincip

Jump Numbers je aplikace, která využívá přeskakování o dané číslo k budování dovedností sčítání a raného násobení. Hráči začínají příběhem o populaci bytůstek Snortles, jejichž domov sopky vybuchl. Nyní je potřeba je zachránit z moře. Nebezpečí představují blížící se nepřátelé Stompers a Fuses, kteří maří záchranné práce.

Hráči mohou zachránit Snortles skákáním z čísla na číslo v určitém vzoru, například po dvou, po třech nebo v jiných vzdálenostech (násobcích). Vzhledem k tomu, že se hra přizpůsobuje podle toho, jak uživatel hraje, funguje pro děti ve věku 5 až 10 let. Případně lze přizpůsobit nácvik dovedností výběrem rozsahu startovních čísel a určením čísla „počítat podle“. Jak se hráči zlepšují, hra přináší další výzvu: číslo, které potřebují, nemusí být okamžitě k dispozici a budou muset přetáhnout a sečíst sousední čísla, aby vytvořili to, které potřebují.

Jump Numbers je adaptivní. Pokud hráči hodně používají tlačítko Hint (nápověda), hra se přizpůsobí a zjednoduší.

Skoková čísla se využívají k procvičování základních konceptů sčítání a násobení. Hra má neomezený počet uživatelských účtů, takže na stejném zařízení může hrát více než jeden žák. Zřízení účtů zajistí, aby se hra přizpůsobila konkrétní úrovni dovedností každého dítěte.