Euclidean Skies

Autor

kunabi brother

Platforma

mobilní zařízení (Apple)

Cena

129 Kč

Třída/Věk

od 5. třídy

Tematické zaměření

prostorová představivost, strategické plánováníPrincip

Hráč je postavou bojovníka na trojrozměrném objektu, na kterém se může pohybovat vždy jedním krokem doprava, doleva, dopředu nebo dozadu. V každé úrovni hry je cílem hráče dosáhnout východu, který se odemkne až poté, co zničí všechny nepřátele na obrazovce. Dostat se k nim vyžaduje manipulaci se samotnou krajinou, než hlavní hrdina přejde na sousední políčko. Některé nepřátele lze rozdrtit tím, že je přesunete na místo, kam se fyzicky nevejdou. Ostatní strážci a vrazi jsou odolnější.

Hra je pokračováním aplikace Eucidean Lands. Grafická stránka je ještě propracovanější, vše je vymalováno v nádherných odstínech a mnoho úrovní je střeženo kostlivci, kteří se tyčí nad bloky, se kterými se bude manipulovat. Hrady a světy, ve kterých hra probíhá, se vznášejí uprostřed místnosti a lze se kolem nich procházet, a celým světem otáčet pro pohled z nejrůznějších úhlů.

Na rozdíl od Euclidean Lands jsou zde vyznačeny osy, kolem kterých rotace bloků sestavených z kostek, probíhá. Tyto osy mohou být i mimo střed objektu. Tato vlastnost je nová, nezvyklá a plánování toho, co se stane pootočením je tak o dost složitější než u mechaniky běžné Rubikovy kostky. Hra svádí občas plánování úplně vzdát a zkoušet postupovat metodou pokus-omyl. Přesto je působivou výzvou, která láká k překonání.