Euclidean Lands

Autor

kunabi brother

Platforma

mobilní zařízení (Apple)

Cena

129 Kč

Třída/Věk

od 5. třídy

Tematické zaměření

prostorová představivostPrincip

Euclidean Lands se dá stručně popsat jako bojovka na Rubikově kostce. Prostředím je v počátečních úrovních kostka, v dalších úrovních složitější tělesa, jejichž stěny jsou posázeny čtvercovou sítí, s vlastnostmi Rubikovy kostky. Hráč je postavou (malým válečníkem s kopím) na trojrozměrném objektu, která se může pohybovat v síti vždy jedním krokem vždy o jedno pole dopředu/dozadu/vlevo/vpravo. Cílem je dostat se na označené cílové místo. Začíná se na kostce 2x2x2, objekt se postupně komplikuje a také přibývají výzvy – je potřeba nejprve odstranit nepřátele, překonat překážky, zničit mocného bojovníka. Stejně jako u Rubikovy kostky lze řady bloků otáčet. Současně s pohybem hlavní postavy se posunou také nepřátelé, pokud mají kam. Pro zničení nepřítele je potřeba k němu přistoupit zezadu nebo z boku, ale situace se komplikuje zvlášť ve chvíli, kdy se přidají pohyby kostky kolem os řízené nepřítelem.

Úkol úrovně je často komplexní a složitý a jeho vyřešení vyžaduje pečlivé pozorování aktuálních mechanických vlastností a plánování. Hra má nádherné grafické zpracování a spoustu důmyslných detailů. Design spolu s klidnou až meditativní hudbou připomíná hry Monument Valley. Hra je tak náročná, ale krásná zároveň.

Euclidean Lands zahrnuje 40 úrovní rozložených do pěti kapitol a zabere několik dlouhých hodin, než se všemi světy projde. Cílem v každé ze 40 úrovní je odrazit číhající nepřátele, než se hráč vydá k východu. To zní jednoduše, ale vlastnosti Rubikovy kostky mohou zapříčinit, že cíl i nepřátelé mohou být mimo dohled. Povaha krajiny Euclidean Lands se průběžně mění. Velmi rané úrovně jsou relativně jednoduché. Později je nutné čelit větším výzvám, stěnám, které blokují pohyb, teleportům a mostům.